Snoeien tijdens de Sprokkeldag

Zaterdag 24 februari was het Boerderijmuseum het centrum van veel activiteiten. Daar vond de jaarlijkse sprokkeldag plaats waarbij de bezoekers kennis konden maken met oude beroepen en ambachtelijke producten. Het was een gezellige drukte waarbij ook kinderen veel plezier hadden. Ze konden onder andere op een ezel rijden of een ritje met een stoomtreintje maken.

Op  deze dag met vorst in de nacht waren leden van de snoeiploeg van Groentje aan het werk in de fruitboomgaard. Vanwege de vorstige omstandigheden werd iets later in de morgen begonnen en hielden ze bij het snoeien ook rekening met de koude omstandigheden. Zo zijn alleen de wat oudere bomen gesnoeid die minder kwetsbaar zijn en is ook iets meer hout  blijven staan achter de laatste zijloot. Het was verder een prachtige zonnige dag en een plezier om buiten aan het  werk te zijn. De geiten van de boerderij hadden ook een goede dag omdat ze snoeihout kregen aangeboden om lekker op te knabbelen.

Belangstelling om, als het past, mee te doen met de snoeigroep? Meld je dan aan bij Marten Muller (tel.nr. 038-3765586 of  email  m.muller@chello.nl.

(Visited 67 times, 1 visits today)